☎️ Võta ühendust usaldusväärse inimesega.
Kui tekib tunne, et oled saanud korgijooki, on vaja esimesel võimalusel leida usaldusväärne inimene. Keegi, kes saaks sinu eest hoolt kanda juhuks, kui minestad, vajad kiirabi ning kui end kogemata vigastaksid või keegi sind ära kasutaks.
💧 Joo vett.
Vee joomine aitab sinu kehal erinevad uimastid kiiremini välja saada. Sa peaksid jooma vett, sest korgijoogi imendumisel tekib tõenäoliselt ka vedelikupuudus. Veendu, et saaksid vett usaldusväärselt inimeselt.
🕐 Märgi üles kellaaeg.
Kui tunned sümptomeid ning selle kellaajaliselt üles märgid, võib see hiljem aidata spetsialistidel kindlaks teha, millal täpselt korgijooki tarbisid. Selleks võid näiteks saata iseendale sõnumi, mida hiljem vaadata saad.
👭 Püsi usaldusväärses seltskonnas.
Kui oled korgijoogi mõju all, muutub sinu käitumine ja eneseteadlikkus häguseks. Veendu, et keegi sind valvab ja ära mine kuhugi üksi. Ära usalda kedagi peale oma usaldusväärse seltskonna. Kui keegi sulle korgijooki andis, ootab ta tõenäoliselt, et aine mõjuma hakkaks, enne kui ta proovib sulle midagi teha.
🚑 Helista 112 ja otsi koheselt arstiabi. / Mine haiglasse.
Sa ei peaks ootama, kuni korgijoogi mõju kaob, sest kunagi ei tea, millist ravimit sulle manustati, kui palju, millised on selle kõrvalmõjud, olemus ja kas võid olla selle suhtes allergiline. Samuti on sul oht saada üledoos. Droogi määramiseks tehakse analüüsid ja samuti jälgivad meditsiinitöötajad sinu tervist.
🔎 Teata juhtunust ametivõimudele.
Pärast paranemist peaksid oma juhtumi uurimiseks ühendust võtma pädevate asutustega, sest nemad saavad sind aidata, et teada saada, kes sind uimastas. Neil on ligipääs video materjalidele ning nad saavad suhelda juhtunuga seotud töötajate/inimestega, et uurida, kus ja millal juhtum aset leidis.
🎉 Vajadusel võta ühendust ürituse toimumiskohaga.
Juhtkonnale tuleb olukorrast kindlasti teada anda. Lisaks sellele, et nad saavad tulevikus ka kedagi teist korgijoogi eest kaitsta, võivad nad olla abiks olukorra tekitanud isiku leidmisel.
🛏 Taastu rahulikult ja ohutult.
Oluline on võtta aega, et taastuda nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Meditsiinitöötajad saavad sulle välja kirjutada vabastuse, mida saad tööl/koolis näidata, et mõneks päevaks aeg maha võtta. Ära ise endale diagnoose pane. Kui sul on kõrvalnähtusid, võta kohe ühendust oma perearstiga. Soovitatav on ka suhtlus psühholoogiga, sest selline kogemus võib olla üsna traumeeriv.