Loengud korgijoogist

Millest me loengus räägime?

Korgijook on uimastava toimega aine, mida võidakse pahatahtlikult teise inimese joogile tema teadmata lisada. Korgijoogi manustamisel võivad olla äärmiselt tõsised ja isegi surmavad tagajärjed. Selles koolinoortele suunatud loengus käsitleme korgijooki kui meie ühiskonnas varitsevat ohtu ja samuti kuidas korgijooki ära tunda ning ennast selle eest kaitsta. Loengus saavad noortele selgeks järgmised teemad:

❓ Mis on korgijook?

🌡️ Millised on korgijoogi võimalikud kõrvalmõjud ning sümptomid?

🍹 Kellel on oht sattuda korgijoogi ohvriks?

✋ Kuidas kaitsta ennast ja teisi korgijoogi eest?

🔎 Mida teha, kui tekib kahtlus, et minu jooki on lisatud korgijooki?

⚠️ Kuidas käituda hädaolukorras?

Lisaks räägime üldistest abinõudest, mis võiksid korgijoogi saamist ennetada ning tõsielulistest näidetest ja olukordadest, mis ka päriselt juhtuda võivad.

Miks on see tähtis?

Noori on oluline korgijoogi ohust teavitada, sest see on tõsine probleem, millel võivad olla nii psühholoogiliselt laastavad kui ka surmavad tagajärjed. Noorukid on sel teemal eriti haavatavad oma kogenematuse tõttu ning tihti puudub ohust ka piisav teadlikkus. Koolitades noori, saame aidata neil teha teadlikumaid otsuseid, et nad end korgijoogi eest kaitsta saaksid. Lisaks aitab noorte teavitamine korgijoogist tõsta teadlikkust ja vähendada ohtu, et see ka teiste ühiskonnaliikmetega juhtuks.

Üldinfo

Sihtgrupp: 9.-12. klassi koolinoored

Kestvus: orienteeruvalt 45 minutit

Keel: eesti keel

Huvi ja küsimuste korral palume endast meile märku anda aadressil info.korgijook@gmail.com