Lühifilm “About Last Night”
Korgijook on probleem, millega paljud inimesed tänapäeva ühiskonnas silmitsi seisavad. Need inimesed on päris. Kõik teavad kedagi, kes on selle ohvriks langenud või sellega seoses midagi kogenud. Need lood heidavad pilgu sellele, mida ohvrid läbi elavad.
Lühifilm on suurepärane võimalus näidata meie publikule reaalset võimalikku olukorda. Selle filmi eesmärk on olla võimalikult toores ja näidata, kuidas võib korgijoogi ohvriks sattuda ning kuidas see olukord võib jätkuda.
Ohvrite Kogemused
Sofia, 20
Olen kokku puutunud mitme inimesega, keda on mürgitatud. Kõige tavalisemad sümptomid olid imelik käitumine, ninaverejooks, pupillid mis ei reageerinud valgusele ja üle keha nõrkus.
Ühel korral, tuli minu juurde üks tüdruk ning ütles, et tunneb end halvasti. Esimese asjana vaatasin ma üle tema pupillid, mis ei reageerinud peaaegu üldse valgusele. Viisin tüdruku haiglasse ning kui ohver nõustus, kutsusin ka politsei. Mürgitamise tagajärjed olid enamasti pigem psühholoogilised, kui füüsilised. Lisaks jäi ohvrile hirm, et taoline olukord võib uuesti juhtuda. Tihti kardetakse edaspidi ka avalikes kohtades võõrastega suhelda.
Tean ka juhtumit, kus üks tüdruk kutsuti pärast klubis pidutsemist edasi ühe poisi poole, kus teised inimesed olid samuti kõik meessoost. Tegemist ei olnud vägivaldse olukorraga, vaid emotsionaalse traumaga pärast seda olukorda. Nimelt tahtsid poisid, et tüdruk vaataks pealt nende seksuaalseid tegevusi. Hiljem pakkusid nad tüdrukule selle eest ka raha. Kuigi tüdruk ei olnud kordagi vägivaldses situatsioonis, oli tal hirm ka ei öelda.
Üks juhtum, millest olen ka kuulnud, juhtus alaealise tüdrukuga. Ta külastas üht ööklubi Tallinnas, kus ta kohtus ühe poisiga. Õhtu algas neil lõbusalt, kuid hommikul ärkas tüdruk Vanalinnas tänaval. Ta sai aru, et teda on vägistatud ning ka pekstud. Pärast mitut kuud, otsustas tüdruk hakata käima psühholoogi juures. Kahjuks olid mentaalsed kahjud juba liiga suured ning tüdruk võttis endalt elu.
Minu soovitus kõigile noortele, kes alles hakkavad pidudel käima on see, et nad mõistaks, et iga inimese keha reageerib alkoholile ja uimastitele erinevalt. Ei tasu olla naiivne ning kunagi ei tohi võõraste pakutud asju vastu võtta. Ütle ka alati oma lähedastele kuhu ja kellega sa lähed, veel parem, jaga oma telefoni asukohta oma lähedastega, et nad näeksid sinu liikumisi kui välja lähed. Viimaseks, ära karda rääkida politseiga.
Markus, 26
See juhtum juhtus minuga Riias kui olin 24-aastane. Otsustasime kahe sõbraga minna välja ja kohtasime juhuslikult kohalikke tüdrukuid. Nad pakkusid minna ühte kindlasse baari, kus nad tahtsid tellida vesipiipu ning kokteile. Hiljem saime aru, et tüdrukud tahtsid meilt raha röövida. Esimeses kohas see neil ei õnnestunud, kuid pärast seda viisid nad meid teise baari. Seal kaotasin oma sõbrad silmist ning jäin üksi. Tellisin uues kohas ka kokteili. Mu silme eest läks mustemaks ja udusemaks. Tean, kuidas erinevad narkootikum mõjuvad ja sain peagi aru, et mind on mürgitatud. Lahkusin baarist kiirelt ning hiljem avastasin, et mu rahakott oli tühjaks tehtud.
Kuigi see juhtus Riias, olen kuulnud palju sarnaseid juhtumeid ka Tallinnas. Pärast seda juhtumit, ei ole ma käinud nii palju enam klubides ja baarides. Soovitan kõigil olla ettevaatlikud, mitte usaldada võõraid inimesi ning hoida silma peal oma joogil.